Борусия Дортмунд пропусна шанса да излезе на второ място, завършвайки 1:1 при гостуването си на Херта в мач от 19-ия кръг на германската Бундеслига.

Първото полувреме на стадион "Олимпиащадион" се оказа доста скучно, но пък второто започна ударно - 43 секунди след началото му Дейви Зелке се възползва от грешка на Сократис и откри резултата.

Двайсетина минути преди края на редовното време рурци изравниха заслужено чрез Шинджи Кагава, получил чудесно подаване от Джейдън Санчо. Рурци натискаха до края, но не сътвориха пълен обрат.

Така Борусия събра 30 точки и излезе трети, само на точка зад втория РБ Лайпциг. Херта е 11-и с 25 пункта в актива си.

Двата отбора стартираха доста предпазливо и едва малко преди изтичането на четвърт час игра Шинджи Кагава нанесе първия удар, но той се оказа доста разочароващ. В средата на първата част и Херта опита късмета си, но Платенхардт не уцели вратата.

Последва кратък период, в който "старата дама" погледна основно в предни позиции. Първо Ладзаро стреля много опасно покрай страничната греда от фаул, а след това ударът с глава на Никлас Щарк профуча покрай десния страничен стълб.

Десетина минути преди почивката Шинджи Кагава изведе Санчо в наказателното поле и младокът се опита да намери свой съотборник, без да поглежда встрани, но не сполучи.

Само 43 секунди след подновяването на играта Херта нанесе своя удар след груба грешка на Сократис. Капитанът на Борусия не успя да пресече подаването на Ладзаро отдясно и Дейви Зелке се разписа сам срещу Бюрки.

Десетина минути по-късно и Дортмунд имаше своя шанс, но Крафт спаси удара в горния десен ъгъл на Кристиан Пулишич. Сократис нанесе удар с глава при изпълнението на корнера, но не уцели вратата.

В средата на втората част се стигна до куриозен момент  - Саломон Калу излезе сам срещу Бюрки и го преодоля, след което Дуда реши да вкара на празна врата. Съдийската бригада обаче отмени гола заради засада, а интересното е, че кълбото щеше да намери целта при удара на Калу.

Двайсетина минути преди края на редовното време гостите изравниха. Джейдън Санчо първо беше блокиран, но след това центрира на далечната греда и там Шинджи Кагава вкара необезпокоявано с глава.

Дортмунд беше много близо до пълен обрат в 82-ата минута, когато Исак пусна страхотен скрит пас за Санчо, но ударът на последния мина покрай целта. Последваха спасен удар на Толян и неточен изстрел на Исак. Шведът нацели и гредата, но му беше маркирана засада.

В 94-ата минута влезлият като резерва Андрий Ярмоленко имаше основателни претенции за дузпа, но реферът Дингерт не забеляза очевидното задържане с ръце.

Херта - Борусия Дортмунд 1:1
1:0 Дейви Зелке - 46'
1:1 Шинджи Кагава - 71'

Херта: Крафт, Щарк, Лустенбергер, Платенхардт, Вайзер, Майер, Скелбред, Дуда (Леки - 77'), Ладзаро, Калу (Дарида - 84'), Зелке

Борусия Дортмунд: Бюрки, Топрак, Сократис, Пишчек, Толян, Вайгъл, Кагава, Гьотце (Исак - 67'), Санчо, Пулишич (Ярмоленко - 85'), Шюрле