Борусия (Дортмунд) постигна победа с 1:0 при визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 23-ия кръг на германската Бундеслига.

Това е и трети пореден успех за рурците във вътрешния шампионат.

След успеха си тимът е втори в класирането и заема тази позиция с актив от 40 точки.

Гладбах от своя страна е на 10-ото място с 31 точки.

Единственото попадение в срещата бе дело на Ройс, който бе точен в 32-ата минута.

Срещата започна с добро темпо през първите минути, но въпреки това нямаше положения през тях.

Първото по-опасно положение бе в 13-ата минута, когато Щиндъл отправи удар, който обаче бе спасен без особени трудности от Бюрки.

В 28-ата минута Бобадила изпробва мерника си от няколко метра, но топката премина покрай вратата.

Дортмунд пък успя да открие при първата си опасност, като Ройс вкара в 32-ата минута.

Той с прекрасен прехвърлящ удар от наказателното поле успя да реализира и даде аванс на тима си в резултата.

В самия край на полувремето Азар можеше да изравни, но не успя да нацели вратата от перфектна позиция.

Десет минути след почивката Бюрки напраави фантастично спасяване при удар на Бобадила, а след това и Сократис се намеси в изчистването.

В 65-ата минута отново Щиндъл отправи удар, който обаче бе спасен отново от противниковия страж.