Борусия (Дортмунд) едва оцеля и се класира драматично за 2-ия кръг на турнира за Купата на Германия.

Това стана факт, след като рурците победиха след две продължения от по 15 минути тима на Гройтер Фюрт, който се състезава във втора дивизия на Германия с 2:1.

Интересно е да се отбележи, че именитият тим бе на крачка от отпадане, но благодарение на много късно попадение успя да добута срещата до две продължения.

В 77-ата минута Ернест шокира неприятно клетите гости, на които плюс това играта им не вървеше особено добре. Той откри резултата в полза на Фюрт и покачи напрежението при гостуващия тим до краен предел.

Витцел обаче се разписа в продължението дадено от съдията и в крайна сметка докара мача до две продължения от по 15 минути.

За крайния успех точен бе Ройс в 120-ата минута, който донесе успеха на Дортмунд.

ГРОЙТЕР ФЮРТ - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД 1:2