Италианският журналист Танкреди Палмери пуликува в своя "Туитър" класирането за Златната топка на "Франс Футбол" оставащите 19 места.

Според него победител е хърватската суперзвезда Лука Модрич, който печели най-ценния индивидуален футболен приз със 753 точки.

Ако след няколко часа халфът на Реал Мадрид официално я спечели, той ще стане първият хърватин удостоен с безценното отличие. Така Модрич ще се нареди до най-великите играчи. В това число влиза и Христо Стоичков – единственият българин стигнал до футболния връх.

Втори е останал петкратният носител на отличието Кристиано Роналдо с 476. Третото място е за световния шампион Антоан Гризман, който е събрал 414 пункта.

Десетката допълват Килиан Мбапе, Лионел Меси, Мохамед Салах, Рафаел Варан, Еден Азар, Кевин де Бройне и Хари Кейн.