Лидерът в германската Бундеслига Борусия Дортмунд започна годината така, както завърши предходната - с победа.

Вестфалци постигнаха частично сладко отмъщение срещу отбора, нанесъл им единствената загуба в шампионата този сезон.

Момчетата на Люсиен Фавре надвиха новака Фортуна Дюселдорф с 3:2 в контрола, която се игра в испанския курорт Марбея, където и двата тима са на лагер по време на зимната пауза.

Кевин Щьогер  изведе Фортуна напред в резултата в 14-ата минута, но още до почивката Дортмунд обърна с две попадения на Максимилиан Филип.

Марцин Камински изравни за 2:2 в средата на втората част, а малко преди края капитанът Марсел Шмелцер донесе успеха "жълто-черните", които ще подновят участието си в Бундеслигата на 19 януари срещу РазенБалшпорт в Лайпциг.