Борусия Дортмунд официално влезе в криза, след като завърши 0:0 като гост на слабака Нюрнберг в двубой от 22-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Макс-Морлок щадион".

"Жълто-черните" имаха своите възможности, като Марио Гьотце отправи пет точни удара, но във всеки един случай вратарят Матения се намесваше добре.

Това се оказа пети пореден мач без успех за Борусия във всички турнири и трети пореден хикс в първенството. За франките път точката е едва втора в последните девет кръга.

Припомняме, че през есента рурци сразиха този противник с гръмкото 7:0 на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Авансът на лидера Борусия Дортмунд пред шампиона Байерн (48 точки) вече е само три пункта. Нюрнберг остава на дъното с 13 точки.

Гостите започнаха много по-дейно и още в първите минути се настаниха трайно в половината на своя противник. Марио Гьотце опита хитър извеждащ пас, който не се получи, а после Максимилиан Филип отправи свиреп сватбарски шут, профучал над целта.

Постепенно и франките започнаха да поглеждат все по-често в предни позиции, което видимо предизвикваше напрежение в алтернативния дефанзивен вал на гостуващия отбор. Хано Беренс отправи много опасен удар с глава, но Бюрки спаси сигурно попадение с атрактивна намеса.

Вече беше изминал половин час игра, когато Борусия най-после стигна до реална опасност пред вратата на домакините. Джейдън Санчо падна в наказателното поле в искане на явна дузпа, но такава не беше отсъдена. Марио Гьотце стреля от трудна позиция, но Матения спаси, като двамата повториха упражнението минута по-късно.

Тупалка на преквалифицирания в бек днес Мариус Волф срещна тялото на съперник, а след това изстрелът отблизо на Аксел Витсел беше спасен от Матения. Стигна се до изпълнение на корнер и четвърти точен удар на Гьотце (този път с глава), но стражът отново спаси.

В началото на второто полувреме Гьотце отправи пети точен удар в мача от пет опита, но и този път стражът на Нюрнберг реагира добре. В средата на втората част героят от финала на Мондиал 2014 шутира неточно.

Четвърт час преди края на редовното време влезлият като резерва Пако Алкасер отправи удар, който мина покрай целта. В 85-ата минута испанецът получи дълъг пас от Вайгъл и овладя добре, но би покрай лявата греда. Малко след това гол на Ларсен правилно беше отменен заради засада на Алкасер при извеждащия пас към ибериеца.

Нюрнберг - Борусия Дортмунд 0:0

Нюрнберг: Матения, Мюл, Евертон, Лайболд, Валентини, Петрак, Беренс, Льовен (Бауер - 77'), Кубо (Паласиос - 85'), Зрелак (Ишак - 66'), Перейра

Борусия Дортмунд: Бюрки, Вайгъл, Диало, Загаду, Волф, Дилейни (Ларсен - 80'), Витсел, Герейро, Санчо, Филип (Алкасер - 63'), Гьотце