Естония не трябва да има голям повод за притеснения след снощното поражение с 0:8 от Германия в Майнц, показва статистиката.

Гостите изоставаха с пет гола още на полувремето, след като бяха тотално надиграни от Марко Ройс и компания.

За последно германците вкараха 5 гола за едно полувреме на Мондиал 2014, когато сразиха домакина Бразилия със 7:1 на полуфиналите.

Капитанът на Борусия Дортмунд се отличи с две попадения, като второто беше от пряк свободен удар. За първи път от над 12 години Бундестимът бележи директно от фаул.

През 2007 година Торстен Фрингс вкара от пряк свободен удар срещу Швейцария в контрола. Тони Кроос например вкара от фаул на Мондиал 2018, на топката не беше в състояние на покой.

"Това навярно беше най-красивият ми гол с националната фланелка. Беларус и Естония не са мерило, защото есента ни предстои голям мач с Холандия. В такива срещи се вижда какво е състоянието на отбора", заяви Ройс.