Бившият нападател на Левски и Локомотив София Цветан Генков вкара петото си попадение за сезона в турската втора дивизия, информира БТА.

Роденият в Мездра бивш национал вкара единствения гол за успеха на Денизлиспор над Шанлъюрфаспор в среща от 13-ия кръг.

Генков се разписа в 27-ата минута, а заедно с него като титуляр започна още един българин - крилото Илиян Йорданов. Йорданов напусна терена в заключителните минути, когато беше заменен от Динчер.

С днешното 1:0 Денизлиспор се придвижи от 13-о на 12-о място с 16 точки. Това е трета победа за отбора през сезона, която дава глътка въздух на зелено-черните в битката за оцеляване във втора лига. Гостите от Шанлъюрфаспор са на 4-а позиция с 22 точки.