Кирил Десподов игра едно полувреме при загубата на Каляри с 0:2 като гост на Болоня в среща от 27-ия кръг на Серия А.

Футболист номер 1 на България за 2018 година се включи в игра за началото на второто полувреме на мястото на Симоне Падоин, но не успя да раздвижи атаката на Каляри и бе почти незабележим на терена.

Болоня, който е в зоната на изпадащите, бе по-активният отбор и заслужено спечели трите точки, с които тимът прекъсна серия от три поредни загуби и запази шансове за оставане в елита.

Чилиецът Ерик Пулгар откри резултата в 34-а минута от дузпа. Болоня продължи да атакува по-остро след почивката, но Родриго Паласио и Рикардо Орсолини направиха пропуски, а в 77-а минута Роберто Сориано бе точен за крайното 2:0.

Болоня остава в зоната на изпадащите, но вече има 21 точки и със значително по-големи шансове за оцеляване. Каляри остава на 14-о място с 27 точки.