Рома ще играе за трети път в историята си четвъртфинал в Шампионската лига. “Вълците” победиха с 1:0 Шахтьор Донецк у дома, което беше достатъчно за класиране в следващата фаза.

Тимът на Еузебио Ди Франческо загуби в Украйна с 1:2 в първия мач, но заради гола на чужд терен продължава напред. Тази вечер на “Олимпико” големият герой бе Един Джеко, който реализира в 52-та минута 4-ти си гол в турнира този сезон.

Интересно, че при предишните две участия на четвъртфиналите Рома отпада от Манчестър Юнайтед. Този сезон обаче “червените дяволи” няма да минат пътя на Рома заради сензационното отпадане от Севиля.

Двата отбора изиграха равностойно и до голяма степен скучно първо полувреме. Рома не допусна големи опасности пред своята врата, но положения нямаше и пред отсрещната. В крайна сметка най-логичното бе двата отбора да се оттеглят на почивката при 0:0.

Малко след началото на второто полувреме Джеко “взриви” трибуните. Кевин Строотман достави страхотен пас към босненеца, който показа голмайсторски нюх и мушна топката зад Пятов - 1:0 за Рома.

В следващите минути Джеко имаше още две прекрасни възможности да отбележи, но не успя да се справи. В 62-та минута нападателят стреля покрай гредата, а малко след това не успя да отправи точен удар от добра позиция.

В 79-та минута Джеко се откъсваше сам срещу Пятов и бе спънат извън наказателното поле от Иван Ордец. Защитникът на Шахтьор получи директен червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

До края на срещата Шахтьор натисна, но Рома се отбраняваше много добре и запази крехката си преднина.

Рома - Шахтьор Донецк 1:0

1:0 Един Джеко 52’

Рома: Алисон, Флоренци, Манолас, Фацио, Коларов, Наинголан, Де Роси, Строотман, Юндер (65 - Жерсон), Пероти, Джеко (89 - Ел Шаарави)

Шахтьор Донецк: Пятов, Бутко, Ордец, Ракитский, Исмаили, Фред, Степаненко (74 - Патрик), Марлос (82 - Дентиньо), Тайсон, Бернард, Ферейра