Българският първенец Лудогорец започва участието си в квалификациите на Шампионската лига. Първото препятствие е шампионът на Северна Ирландия Крусейдърс, който няма запомнящо се участие в турнира, като само два пъти е прескачал първия кръг.

За Лудогорец сезона започна преди седмица с мача за Суперкупата на България, спечелен с 1:0. Треньорът на тима Пауло Аутуори не прави нито една промяна в състава.

Кешеру ще води атаката, с Марселиньо зад него и Мисиджан и Вандерсон по крилата. В средата на терена ще действат капитана Дяков и Кампаняро, а карето в защита пред вратаря Ренан - Сисиньо, Моци, Форстър и Натанаел.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="bg"><p lang="en" dir="ltr"> Our starting 1️⃣1️⃣ against Crusaders F.C <a href="https://twitter.com/hashtag/Ludogorets?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#Ludogorets</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/Crusaders?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#Crusaders</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/LudogoretsCrusaders?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#LudogoretsCrusaders</a> <a href="https://t.co/QrKIYu4X55">pic.twitter.com/QrKIYu4X55</a></p>&mdash; PFC Ludogorets 1945 (@Ludogorets1945) <a href="https://twitter.com/Ludogorets1945/status/1017083784133570560?ref_src=twsrc%5Etfw">11 юли 2018 г.</a></blockquote>

7:0 Швирчок 81

Лудогорец: Ренан, Сисиньо, Моци, Форстър, Натанаел, Дяков, Кампаняро, Вандерсон, Марселиньо, Мисиджан, Кешеру

Крусейдърс: О’Нийл, Бърнс, Беверланд, Лоури, Карвил, Кадел, Форсайт, Оуенс, Сноди, Браун, Хийтли

1' Начало на мача. Реферът Мунтеан дава първи съдийски сигнал

3' Първи шанс за Лудогорец! Вандерсон бе изведен зад защитата на Крусейдърс, но се забави с удара и бе блокиран

5' Добро начало за българския шампион, който натиска в първите минути в търсене на ранен гол

7' Жълт картон за Кадел, който влезе брутално в краката на Кампаняро

11' Жълт картон и за Кешеру от Лудогорец

15' Още един жълт картон за гостите - Бърнс фаулира Марселиньо, а след това го настъпи по гърба

20' Британците успяха да накъсат играта в последните минути и да притъпят устрема на Лудогорец

24' Първи точен удар за Лудогорец - Марселиньо изстреля топката право във вратаря О'Нийл

25' ГООООЛЛЛЛЛ!!! Лудогорец повежда в резултата! Сисиньо проби отдясно и извади топката за Марселиньо, който от десетина метра намери левия долен ъгъл на вратата - 1:0

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=121d1ff66a" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

30' Лудогорец владее изцяло контрола на мача, гостите рядко минават центъра на терена

35' Беверланд от Крусейдърс получава жълт картон

40' Пропуск на Лудогорец! Мисиджан тръгна с топката почти от центъра на терена и със страхотен пробив проби до границата на наказателното поле, но стреля встрани от вратата

41' ГООООЛЛЛЛЛ!!! Лудогорец вкарва втори гол! Кешеру на левия фланг пусна остра топка по земя пред противниковата врата, където Браун с шпагат заби топката в собствената си мрежа

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=c32b55ec7a" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

45' Опасен удар на Кашеру от фаул минава над вратата

45+3 Край на първото полувреме. Лудогорец води с 2:0 на Крусейдърс

46' Начало на второто полувреме

53' ГОООООЛЛЛЛ!!! 3:0 за Лудогорец! Натанаел направи брилянтно центриране в наказателното поле, където измъкналият се от защитата Кешеру с глава простреля О'Нийл

63' Нов шанс за Лудогорец - Кешеру получи топката в наказателното поле, но ударът му бе блокиран и последва корнер

66' ГООООЛЛЛЛЛ!!! Лудогорец няма спирка и бележи четвърти гол! Марселиньо пое топката зад дъгата и с хубав нисък удар намери долния ляв ъгъл на вратата - 4:0

68' Голям пропуск за Крусейдърс! Груба грешка на Ренан, който след центриране от корнер изпусна топката, след което Моци на два пъти изби топката от голлинията след удари на британците

73' ГОООЛЛЛЛЛ!!! Наказателната акция на Лудогорец продължава. След центриране отляво резервата Швиерчок пое топката на гърди и от воле заби топката в мрежата за 5:0

78' ГОООООЛЛЛЛ!! 6:0 за Лудогорец! Отново Швиерчок бележи, след като излезе сам срещу вратаря, литна го с хубав финт и пусна топката в мрежата

81' ГОООЛЛЛЛЛ!!! Лудогорец унижава съперника със седми гол. Швиерчок издебна грешка на защитата, пребори се за топката и отблизо оформи своя хеттрик в рамките само на 8 минути

90' Край на мача! Лудогорец разби Крусейдърс със 7:0 и записа най-голямата си победа в Европа