Аякс отбеляза три гола след почивката и стигна до успеха с 3:0 над гостуващия АЕК Атина в първа среща от група "Е". Холандците владееха инициативата и заслужено стигнаха до успеха.

Николас Таляфико се разписа отблизо малко след почивката, след като засече отблизо подаване от дясно зад гърба на защитата на гостите на Давид Нереш.

В 58-ата минута аржентинецът Таляфико можеше да удвои, но опасният му удар с глава след центриране от корнер на Ласе Шьоне беше избит от вратаря Василиос Баркас.

В 77-ата минута холандците решиха мача с второ попадение. Душан Тадич центрира отлично от дясно към далечната греда и непокритият Дони ван де Беек от 6-7 метра засече от въздуха в мрежата на гърците.

В края Аякс направи победата си класическа с второ попадение на Таляфико, който се разписа с красив параболичен изстрел, след като беше изведен в чиста позиция в ляво в пеналта от Карел Ейтинг.

В другата среща от кръга Бенфика (Португалия) е домакин на Байерн Мюнхен (Германия) по-късно тази вечер.