Симпатичният отбор на Аталанта остана без точка и във втория си мач в Шампионската лига, след като допусна късна горчива загуба с 1:2 от Шахтьор Донецк.

Срещата от група "С" на най-престижния европейски клубен турнир започна лошо за бергамаските, които изпортиха дузпа чрез Иличич четвърт час след началото.

Преди изтичането на половин час игра все пак третият в италианската Серия А откри резултата, когато Дуван Запата матира защитата на гостите. В 41-ата минута обаче добре познатият по родните терени Жуниор Мораеш изравни.

Равностойната среща (11:9 удара за италианците) логично вървеше към равенство, но в петата минута на добавеното време Шахтьор открадна трите точки след попадение на Соломон. Любопитното е, че това се случи след бърза контраатака в момент, в който Аталанта търсеше победата.