Треньорът на ПСЖ Томас Тухел остана много доволен от класирането на 1/4-финалите на Шампионска лига. Това стана след победа с 2:0 над Борусия Дортмунд на реванша. С общ резултат 3:2 френските богаташи се наредиха сред осемте най-добри отбора в Европа.

"Победата е за тях. Играхме като отбор, на който можете да разчитате. Да си треньор на такъв отбор е истинско удоволствие. Винаги се стремим да контролираме играта и напълно успяхме през първото полувреме. Бе очевидно, че трябва да търпим, но заедно го направихме. Те намалиха пространството между линиите и всеки работеше един за друг. Не планирахме това, но се оказа, че продължихме да заплашваме противника при контраатаките. Спечелихме последните 28 мача. Загубихме само в Дортмунд, при това с разлика от един гол. А хората говореха така, сякаш сме четвърти в първенството и отпаднахме от всички Купи. Всеки иска да критикува, това е най-лесно", заяви Тухел.