Челси тотално надигра Суонзи, но спечели само с 1:0 в мач от 14-ия кръг на Висшата лига, игран на "Стамфорд Бридж".

През всички 90 минути домакините имаха тотално надмощие, но през първото полувреме късметът им обърна гръб и резултатът остана 0:0. Малко преди почивката пък Антонио Конте беше изгонен за оспорване на съдийско решение.

Десетина минути след подновяването на играта Антонио Рюдигер най-накрая преодоля Лукас Фабиански и донесе успеха за "сините". С него Челси събра 29 точки запази 3-то си място в класирането, докато Суонзи остава с 9 т. и е на предпоследната 19-та позиция.

В началото шампионите диктуваха събитията на терена и с лекота стигаха до противниковото наказателно поле. След десет минути игра Майк ван дер Хоорн задържа Алваро Мората в наказателното поле и домакините поискаха дузпа, но главният съдия Нийл Суорбрик остана безмълвен. 60 секунди по-късно Челси беше близо до гола. При фаул отляво, най-дейният до момента Вилиан центрира опасно, но Маркос Алонсо не успя да засече на втора греда.

В средата на полувремето Мартин Олсон сбърка, Педро открадна кълбото, но не затрудни Лукаш Фабиански. Лондончани продължиха да мачкат съперника си и след половин час игра стражът на "лебедите" спаси удар на Мората.

3 минути преди края на полувремето Вилиан проби по десния фланг и центрира в наказателното поле към Педро, който имаше брилянтна възможност да открие резултата, но не успя добре да овладее топката в най-важния момент. Малко след това Антонио Конте бурно освиркваше решението на съдията да даде аут, вместо корнер, и италианският мениджър беше изгонен.

Десетина минути след началото на второто полувреме Челси пропусна пореден шанс да поведе. Вилиан и Педро разиграха чудесно, но ударът на испанеца не попадна в целта. В 55-ата минута логичното се случи и домакините откриха резултата. Н’Голо Канте центрира на далечната греда, получи се рикошет и Антонио Рюдигер с летящ плонж с глава остави Фабиански напълно безпомощен – 1:0!

След малко повече от час игра "сините" можеха да убият интригата. Сеск Фабрегас изведе Мората очи в очи с Фабиански, но испанският голаджия не успя да уцели вратата. До края така и не падна нов гол и мачът завърши 1:0 за Челси.

Челси – Суонзи 1:0

Голмайстор: Рюдигер (55)

Челси: Куртоа, Кейхил, Кристенсен, Рюдигер, Алонсо, Дзапакоста (75-Моузес), Фабрегас, Канте, Педро (80=Азар), Вилиан (80-Дринкуотър), Мората
Мениджър: Антонио Конте

Суонзи: Фабиански, Олсон, Моусън, Хоорн, Ноутън, Каръл, Меса (66-Макбърни), Сун-юен, Санчес (46Фер), Бони, Аю (85- Раутлидж)
Мениджър: Пол Клемънт

Лондон, ст.: "Стамфорд Бридж"
Съдия: Нийл Суорбрик