Челси постигна много важна победа с 1:0 над коравия Саутхямптън в среща от 18-ия кръг на Висшата лига, която се игра на "Стамфорд Бридж".

Като цяло домакините бяха по-добрият отбор на терена и заслужено се поздравиха с успеха.

Единственото попадение бе дело на Алонсо, който успя да вкара в самия край на първото полувреме.

След успеха си "сините" са 3-и в класирането с актив от 38 спечелени точки.

"Светците" пък са на 12-ата позиция в таблицата с 18 спечелени точки.

Срещата започна с добро темпо и в 14-ата минута лондончани създадоха първата си смислена атака, която обаче завърши с неточен удар на Вилиян, който преди това комбинира добре с Алонсо.

Опитите на домакините да отбележат продължиха и в следващите минути, като в 25-ата минута стражът на гостите Фoрстър трябваше да отрази тежък удар на Бакайоко и да спаси вратата си от гол.

През следващите минути "сините" доминираха над противника си и създадоха няколко добри атаки от които обаче не произлезе нищо кой знае какво.

В 43-ата минута Педро нацели гредата и пропусна чудесен шанс да даде аванс на своите.

Все пак обаче в третата минута от продължението на първата част Алонсо откри за Челси.

Той бе точен след доста коварен удар от фаул от около 30 метра.

Няколко минути след почивката Остин можеше да изравни за гостите, но пропусна добра възможност.

В 69-ата минута гол на Азар бе отменен заради засада и така лондончани пропуснаха да удвоят.

Десетина минути след това Сеск бе на косъм да вкара, но пропиля отличен шанс от близка дистанция, а до самия край на мача така и нямаше нищо кой знае колко фрапантно освен отразения удар на Сеск в самия край.

ЧЕЛСИ - САУТХЯМПТЪН 1:0
1:0 Алонсо 45+3

ЧЕЛСИ: Куртоа, Аспиликуета, Кристенсен, Кейхил, Алонсо, Моузес (82 - Дзапакоста), Байакоко, Канте, Вилян, Педро (68 - Фабрегaс), Азар (74 - Мората)

САУТХЯМПТЪН: Форстър, Йошида, Хоедт, Стивънс, Седрик, Ромеу, Хойберг, Бертранд, Редмънд, Уор-Прауз, Габиадини (61 - Остин)