Евертън спря Челси с 0:0 на „Стамфорд Бридж” в здрав мач, който предложи доста хубави моменти.

Лондончани търсеха повече победата и имаха добри ситуации, но ги пропуснаха. Карамелите обаче също бяха опасни и на няколко пъти застрашиха сериозно вратата на домакините, като заслужиха точката.

Така Челси увеличи серията си без загуба у дома срещу Евертън във ВЛ на 24 мача, но загуби 2 точки и има 28, с 2 по-малко от Ливърпул. Евертън е в средата на класирането с 19.

В състава на Челси имаше 2 промени от победата над Кристъл Палас, като Еден Азар и Матео Ковачич се появиха вместо Рос Баркли и Педро. За гостите Йери Мина замени Курт Зума в отбрана, а и Ричарлисон бе на линия, въпреки че бе под въпрос за сблъсъка.

В началото нямаше много положения. Гостите започнаха добре и създаваха проблеми отдясно чрез Коулман и Уолкот,  докато на Сините липсваше прецизност в предни позиции.

В 12-ата минута Бернар стреля опасно за Евертън след избита топка от корнер, но покрай целта. Карамелите бяха добре подредени и в защита и не допускаха нищо сериозно пред Джордан Пикфорд.

В 22-ата минута Маркос Алонсо стреля опасно от свободен удар, но топката профуча покрай вратата. Бившият халф на лондончани Михаел Балак бе на трибуните, но не виждаше нищо кой знае какво от играчите в синьо.

Майкъл Кийн стреля над целта с глава за мърсисайдци, а първият точен удар дойде в 40-ата минута. Тогава Пикфорд отрази изстрел на Алонсо. Последва неточен опит на Азар от трудна позиция и претенции за дузпа за падане на Мората, които правилно бяха подминати от рефера и в крайна сметка паузата дойде при 0:0.

Секунди след почивката Пикфорд спаси удар на Мората, но Евертън отговори, като Уолкот бе изведен на добра позиция, но си поведе лошо. Сигурдсон също тества Кепа с удар отдалеч, но вратарят изби, а и Лука Дин пропусна за мърсисайдци.

Мачът бе двуостър, като Уилиан стреля, но покрай вратата. Пикфорд изби удар на Азар, а след това опит на Давид Луис бе отклонен. Вратарят на гостите се справи с още един изстрел към вратата си, а в 65-ата минута опит на Алонсо се отби от гредата.

На „Стамфорд Бридж” домакините ставаха все по-нервни и в 72-ата минута преживяха ново разочарование, след като гол на Мората бе отменен заради засада, но правилно.

Азар прати топката близо до целта, а реферът подмина ново падане на Мората в наказателното поле. Евертън остана опасен и Кепа спря Лоокман при една ситуация. Рос Баркли стреля неточно и Челси така и не успя да стигне до победата.

Челси – Евертън 0:0

Челси: Кепа, Аспиликуета, Луис, Рюдигер, Алонсо, Канте, Жоржиньо (64 Фабрегас), Ковачич (82 Баркли), Уилиан (68 Педро), Азар, Мората
Евертън: Пикфорд, Коулман, Дин, Мина, Кийн, Гей, Андре Гомес, Сигурдсон (76 Джагиелка), Уолкот, Бернар (64 Лоокман), Ричарлисон (89 Калвърт-Люин)