Челси продължава без победа под ръководството на Франк Лампард - 1:1 у дома срещу Лестър. “Сините” от Лондон изиграха много добро първо полувреме, след което водеха с 1:0 след гола на младия Мейсън Маунт. След почивката обаче Вилфред Ндиди изравни, а след това “лисиците” пропуснаха да си тръгнат с трите точки, след като изгодни положения пропуснаха Джеймс Мадисън и Джейми Варди.

Така след два изиграни мача във Висшата лига Челси спечели първата си точка, докато Лестър постигна второто си поредно равенство.

Челси започна много силно срещата и хората на Франк Лампард можеха да поведат още в първите минути. Първо Педро Родригес, а след това Мейсън Маунт и Кристиан Пулишич нямаха шанс пред гола.

Все пак в 7-та минута “сините” изчакаха грешка в защитата на Лестър и успяха да поведат. Вилфред Ндиди действа нескопосано пред наказателното си поле и позволи на Мейсън Маунт да му отнеме топката. 20-годишният техничар изскочи сам срещу Каспер Шмайхел и с удар по диагонала направи 1:0. Така за първи път след 1996 година англичанин вкарва за Челси, когато англичанин е мениджър на тима. За последно това стори Денис Уайз под ръководството на Глен Ходъл.

Маунт имаше и още една възможност в 22-та минута, след като засече с глава центриране на Аспиликуета, но право в ръцете на Шмайхел.

До края на първата част Лестър успя да поизравни играта, а в началото на втората играчите на Брендън Роджърс имаха своите шансове. Така се стигна до 67-та минута, когато Ндиди се реваншира за грешката си с изравнителен гол. Халфът засече с глава центриране на Мадисън от ъглов удар и направи 1:1.

Малко след това Мадисън направи грандиозен пропуск. Халфът изскочи сам срещу Кепа, но стреля много неточно с десния си крак над гредата. В 77-та минута и удар на Джейми Варди не намери целта. В края гол на Медисън бе отменен заради засада.

Челси - Лестър 1:1

1:0 Мейсън Маунт 7’

1:1 Вилфред Ндиди 67’

Челси: Кепа, Аспиликуета, Кристенсен, Зума, Емерсон, Канте, Жоржиньо (71 - Ковачич), Маунт, Педро, Пулишич (71 - Вилиан), Жиру (61 - Абрахам)

Лестър: Шмайхел, Фукс, Сойюнджю, Еванс, Перейра, Ндиди, Тилемас, Чудури (73 - Прат), Перес (80 - Олбрайтън), Мадисън, Варди