Челси постигна шестата си поредна победа във Висшата лига и след 2:0 над Кристъл Палас се изкачи поне временно на второто място в класирането. Тимът на Франк Лампард изигра много стабилен мач, като допусна само един точен удар към вратата си, а голове на Тами Ейбрахам в 52-та минута и Кристиан Пулишич в 79-та стигна за трите точки. Дебют като титуляр за Челси направи 19-годишният десен краен защитник Рийс Джеймс, който през седмицата впечатли с гол за равенството 4:4 с Аякс.

Преди утрешното дерби между Ливърпул и Манчестър Сити „сините“ от Лондон са на второто място в класирането с 26 точки, с 1 повече от Сити и на 5 зад лидера Ливърпул. Лестър също може да размести класирането на върха, тъй като има 23 точки, а по-късно днес приема Арсенал.

Домакините започнаха силно срещата и още във втората минута можеха да поведат в резултата. Вилиан стреля опасно от свободен удар, но топката мина на сантиметри от вратата. Челси владееше инициативата, но и гостите се отбраняваха добре и не допуснаха особени опасности през вратата си. Чак в края на първата част бившият защитник на Челси Гари Кейхил, който се завърна на „Стамфорд Бридж“ за първи път, изчисти опасно центриране пред вратата.

Хората на Франк Лампард започнаха много силно второто полувреме и в 52-та минута Тами Ейбрахам реализира. Ковачич поде една атака, подаде на Вилиан, който много технично чукна топката към нападателя, който сам срещу Висенте Гуайта без проблеми вкара 10-тия си гол във Висшата лига от началото на сезона.

Последваха силни минути на „сините“ и малко след гола Гуайта отрази опасен удар на Кристиан Пулишич. В 70-та минута гостите пропуснаха най-доброто си положение. След центриране от ъглов удар Джеймс Томкинс стреля с глава, но не улучи вратата.

Девет минути по-късно всичко свърши. При поредната бърза атака на Челси удар на резервата Мичи Батшуай бе блокиран. Топката обаче попадна на главата на Пулишич, който отблизо направи 2:0. Това бе пети гол на американеца в последните 3 мача на Челси.

Челси – Кристъл Палас 2:0

1:0 Тами Ейбрахам 52‘

2:0 Кристиан Пулишич 79

Челси: Арисабалага, Джеймс, Томори, Зума, Емерсон, Канте, Ковачич, Маунт (86 – Гилмор), Вилиан, Пулишич (80 – Хъдсън-Одой), Ейбрахам (73 – Батшуай)

Кристъл Палас: Гуайта, Уорд (44 – Кели), Томкинс, Кейхил, Ван Анхолт, Миливойевич, Куяте (82 – Маккарти), Макартър (70 – Шлъп), Таунзенд, Заха, Аю