Победа с минималното 1:0 записа отборът на Славия срещу тима на Черно море на своя стадион в Овча Купел.

Автор на единствения гол за белите стана Велимир Иванович в 63-та минута. Асистира му Георги Мечечиев. Той центрира към наказателното поле, сърбинът засече топката през опразнената врата и се разписа. Бившият славист Георги Владимиров пропусна най-чистото положение за моряците преди почивката, но стражът на най-стария столичен тим Армен Амбарцумян спаси удара му.

Двубоят на стадион "Славия" изгледа бившият треньор на Черно море Илиян Илиев, който подаде оставка преди седмица. Временният наставник Николай Спасов заяви след мача: "Загубихме, но момчетата имаха желание за игра. Нямахме шанс. До понеделник Черно море трябва да има нов треньор."

В другия по-интересен мач от 17 кръг на футболния ни шампионат Родопа (Смолян) обърна Локомотив (София) у дома. Иван Пасков поведе за столичните железничари в 36 минута. Той засече центриране от корнер на Малин Орачев. Братът на Георги Пеев – Даниел, изравни няколко минути след почивката. Победният гол за домакините вкара Борислав Димитров в 85 минута.

Останалите резултати от днес: Ботев (Пд) - Берое 2:2, Беласица - Пирин 1922 1:0.