Етър (Велико Търново) и Черно море завършиха наравно 1:1 в първа среща от 4-ия кръг на Първа професионална лига. Даниел Младенов изведе домакините напред в резултата през първата част, а Патрик изравни за варненци в 51-ата минута.

Срещата започна с натиск на домакините. В 10-ата минута резултатът бе открит от Даниел Младенов. Асистенцията бе на Флорент Боджадж, който опита удар, но в крайна сметка намери своя съотборник.

Черно море опита да се върне в мача с няколко далечни удара, които бяха спасени от Христо Иванов.

Домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Варела, но съдията Неделчо Гаджалов отсъди нарушение извън наказателното поле.

След подновяването на играта Черно море владееше инициативата. Радослав Василев се появи в игра на мястото на Жоржиньо и това даде резултат.

В 51-ата минута Мехди Фенуш проби отляво и центрира към Георги Илиев, който пропусна за Патрик и той с удар по земята изравни.

Черно море стигна до нов гол в 58-ата минута чрез Радослав Василев, който бе отменен поради съмнителна засада. Георги Илиев намери своя съотборник на празна врата и той прати топката в мрежата на Иванов.

В 75-ата минута удар на Никола Колев мина близо до дясната греда. До края на срещата домакините опитаха да стигнат до успеха, но единствено стигнаха до няколко центрирания от статични положения.

Етър Велико Търново - Черно море 1:1
1:0 Даниел Младенов 10
1:1 Патрик 51

Етър ВТ: Христо Иванов, Крум Стоянов, Артьом Артюнин, Георги Сърмов, Димо Атанасов, Румен Руменов, Никола Колев, Флорент Боджадж, Иван Стоянов (80-Велко Батрович), Даниел Младенов (89-Иван Петков), Варела (75-Ерик Почански)

Черно море: Благой Макенджиев, Мaртин Костадинов, Мирослав Енчев, Илиас Хасани, Юго Кононго, Аристоте Фунду, Патрик (68-Георги Божилов), Петър Витанов (70-Емил Янчев), Мехди Фенуш, Георги Илиев, Жоржиньо (46-Радослав Василев)