Ботев (Пд) победи с 2:1 Черно море в мач от 12-ия кръг на Първа лига по футбол и по този начин се изравни по точки с четвъртия в класирането на Първа лига - Берое. Гостите обаче имаха претенции към съдийството, тъй като при втория гол на съперника имаше сериозно съмнение, че неговият автор Стивън Петков се намира в положение на засада.

Във втората минута, след атака на домакините, вратарят на варненци Благой Макенджиев излезе напред и изчисти топката, но тя попадна в Тодор Неделев. Звездата на "канарчетата" опита да прeхвърли стража на гостите, но тя излезе в аут. Футболистите на Черно мори отвърнаха на предизвикателството и само след четири минути Радослав Василев излезе сам срещу Даниел Кайзер. Последва удар, но полският страж на Ботев успя да изби топката. Пет минути по-късно Даниел Кайзер улови коженото кълбо след удар на Мартин Минчев.

В 17-ата минута Тодор Неделев центрира от фаул, но Благой Макенджиев излезе и боксира топката. Домакините поведоха в 22-ата минута, когато след двойно подаване с Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев опита пас към свой съотборник. Мирослав Енчев не успя да изчисти топката и тя попадна в краката на Антонио Вутов, който той отблизо се разписа за 1:0.

"Канарчетата" продължиха с опасните атаки и в 28-ата минута Стивън Петков уцели гредата. Гостите отвърнаха с опасна атака в 36-ата минута, когато топката попадна в Радослав Василев и последва силен удар, но Даниел Кайзер изби. В 41-ата минута Джонатан Перейра стреля с глава след центриране на Антонио Вутов, но Благой Макенджиев хвана коженото кълбо. Три минути по-късно Лъчезар Балтанов подаде с пета на Стивън Петков, последва удар на нападателя на домакините, но Мартин Костадинов изби топката.

В 52-ата минута Тодор Неделев центрира от корнер, Джонатан Перейра засече топката с глава, тя рикошира в крака на Кристиан Димитров, след което попадна право в краката на Стивън Петков, който вкара гол за 2:0. При попадението му обаче останаха съмнения за засада. Варненци върнаха едно попадение чрез Мартин Минчев в 72-ата минута, който се разписа майсторски след подаване на Юго Кононго. Гостите опитаха да изравнят, но не им стигнаха силите. В 89-ата минута Павел Витанов центрира, но неговият съотборник Аристоте Ндонгала прати топката с глава в аут.

Ботев (Пловдив) - Черно море 2:1

Голмайстори: 1:0 Антонио Вутов 22, 2:0 Стивън Петков 52, 2:1 Мартин Минчев 72

Ботев: Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Кристиан Димитров, Филип Филипов, Йордан Минев, Серкан Юсеин (56- Радослав Терзиев), Лъчезар Балтанов (85- Васил Шопов), Тодор Неделев, Антонио Вутов (76- Крис Добрев), Густаво Афонсо, Стивън Петков.

Черно море: Благой Макенджиев, Мaртин Костадинов, Мирослав Енчев, Илиас Хасани, Юго Кононго, Мартин Минчев, Васил Панайотов, Георги Илиев (66- Павел Витанов), Радослав Василев, Патрик Андраде (46- Аристоте Ндонгала), Мехди Фенуш (80- Жоржиньо)