Дунав и Черно море завършиха наравно 1:1 на Градския стадион в Русе. В началото на мача Черно море владееше повече топката и нападаше често. За Дунав първата атака бе регистрирана в 10-ата минута, но центрирането на Васев не беше добро и вратарят Иван Дюлгеров улови топката.

В 14-ата минута Мехди Фенуш от Черно море отправи опасен изстрел, но топката премина над вратата на домакините. Дунав поведе в резултата в 20-ата минута. Божидар Васев откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Исмаил Иса.

Осем минути по-късно гостите изравниха резултата. Георги Илиев отбеляза от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу него.

В 38-ата минута Красимир Станоев отбеляза красив гол във вратата на Черно море. Попадението обаче беше отменено от съдията, тъй като футболистът на Дунав стреля директно от непряк свободен удар, като с топката не игра друг състезател.

В началото на втората част отборът на Дунав беше по-активен и създаде редица положения. При едно от тях - в 53-ата минута, Божидар Васев отправи опасен удар, но вратарят на Черно море Иван Дюлгеров се намеси отлично и спаси.

Две минути по-късно и Попадийн стреля силно отдалеко, но топката премина високо над вратата на гостите. В 84-ата минута Жорже Алвес от Черно море отправи удар, но топката премина далеч от вратата на Дунав. До края на мача резултатът остана непроменен.

Дунав Русе - Черно море 1:1

Голмайстори: 1:0 Божидар Васев 20-дузпа, 1:1 Георги Илиев 28-дузпа

Дунав (Русе): Благой Макенджиев, Александър Исаевски, Георги Динков, Мартин Ковачев, Самуел Инкоом, Божидар Васев, Красимир Станоев, Христо Попадийн (73 - Диян Димов), Светослав Ковачев (81 - Мухамаду Ндиайе), Исмаил Мустафа, Ахмед Ахмедов (63 - Свилен Щерев)

Черно море (Варна): Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Пламен Димов, Виктор Генев, Мaртин Костадинов (73 - Стефан Станчев), Мехди Фенуш, Васил Панайотов, Георги Илиев (88 - Дани Кики), Петър Витанов, Мартин Минчев (85 - Ериксон Андраде), Жорже Алвес