Берое постигна важна победа над Черно море с 2:0, с която изпревари варненци на петото място в класирането на Първа лига.

Заралии спечелиха срещата след попадения на Педро Еуженио и Иван Бандаловски през първата част, за да сложат край на серията си от шест мача без успех в Първа лига.

Двата тима завършиха мача с по 10 души след червени картони на Александър Василев за домакините и Мирослав Енчев за гостите.

Двубоят започна много добре за домакините, които откриха резултата още в шестата минута. Старозагорци получиха правото да изпълнят фаул при дъгата на наказателното поле на Черно море и Педро Еуженио с много тегничен удар реализира за 1:0.

В 24-ата минута гредата спаси Черно море от втори гол, след като удар на Иван Минчев срещна напречния стълб. Вторият гол във вратата на Иван Дюлгеров обаче бе въпрос на време и той падна в 28-мата минута, когато Иван Минчев центрира към Иван Бандаловски, който с глава покачи на 2:0.

След втория гол Черно морез заигра по-активно и до почивката имаше възможност да върне едно попадение, но Аристот Ндонгала направи пропуск.

През втората част голове не паднаха, но шансове имаше и пред двете врати. Те обаче бяха отразени от двамата вратари - Душан Перниш на Берое и Иван Дюлгеров на Черно море.

В 62-рата минута Берое остана и с човек по-малко на терена след два бързи жълти картона на бранителя Александър Василев, а защитникът на Черно море Мирослав Енчев също видя червения цвят две минути преди края.

Победата изкачи Берое на пето място в класирането с 47 точки, колкото има и четвъртият Ботев след 30 кръга. Черно море е шести с 45 точки.

Берое (Стара Загора) - Черно море (Варна) 2:0

голмайстори: 1:0 Педро Еуженио 6, 2:0 Иван Бандаловски 28

Берое (4-1-4-1): Душан Перниш - Милен Желев, Александър Цветков, Иван Бандаловски, Александър Василев - Яя Меледже (87-Стоян Иванов) - Рубен Бригидо (64-Матеус Леони), Карлос Охене, Иван Минчев (73-Никола Мартинов), Педро Еуженио - Мешка

Черно море (4-2-3-1): Иван Дюлгеров - Цветомир Панов (33-Пламен Димов), Мирослав Енчев, Виктор Генев, Стефан Станчев - Васил Панайотов, Петър Витанов - Аристот Ндонгала, Патрик Андраде (71-Дани Кики), Мартин Минчев (58-Георги Илиев) - Жоржиньо