Илиян Илиев-младши вкара първия си гол в професионалния футбол, но той не помогна на Черно море да стигне до победата у дома над Дунав. Мачът завърши 1:1, след като Ахмед Ахмедов бе дал аванс на русенци в края на първото полувреме, а синът на треньора на “моряците” изравни в началото на втората част.

Варненци остават на 6-та позиция в класирането с 11 точки след 8 мача, като записа петото си равенство в Първенството. Дунав е 12-ти с 8, след като постигна второ поредно 1:1 след онова с ЦСКА в Русе преди седмица.

Очаквано Черно море започна по-активно срещата и в 15-та минута Мартин Минчев проби по крилото, но центрирането му не бе засечено със сантиметри от Илиев младши. Последва страхотен удар на Дани Кики от фаул, който мина на сантиметри от целта, а след половин час игра и гостите имаха първата си възможност.  Мартин Ковачев засече центриране отдясно, но Мирослав Енчев успя да блокира удара му.

Така се стигна до втората минута на даденото продължение, когато Ахмед Ахмедов вкара за Дунав. Голмайсторът на тима се възползва от една отбита топка след удар на Ивайло Лазаров и успя да я чукне във вратата зад Иван Дюлгеров за 1:0.

Второто полувреме започна по мечтан начин за варненци, които изравниха само след две минути играч. Илиян Илиев-младши засече с кинжален удар с левачката една избита от границата на наказателното поле и остави без шансове Макенджиев - 1:1. Малко след това Васил Панайотов стреля с глава, но покрай вратата.

Гостите се отбраняваха дружно и опитваха с контраатаки да стигнат до втори гол. При една от тях Ахмедов не успя да нанесе удар, а в 76-та минута Иван Селеменев стреля покрай вратата.

До края Черно море натискаше, но така и не успя да вкара втори гол. В края на мача в игра за варненци се завърна Даниел Димов, който пое капитанската лента от Васил Панайотов.

В следващия кръг Черно море гостува на Левски, докато Дунав приема у дома Славия.

Черно море - Дунав 1:1

0:1 Ахмед Ахмедов 45+2’

1:1 Илиян Илиев-младши 47’

Черно море: Дюлгеров, Попов, Енчев, Хантакиас, Панов, Илиев (56 - Ндонгала), Андраде, Кики (75 - Жордао), Панайотов (89 - Димов), Минчев, Жоржиньо

Дунав: Макенджиев, Милчев, Колев, Ковачев, Николов, Инкоом, Димов (65 - Селеменев), Лазаров, Аясс (88 - Кавалканте), Христов (80 - Исаевски), Ахмедов