Черно море завърши 2:2 с Окжетпес (Казахстан) в четвъртата си контрола от лагера в Турция. Попаденията за “моряците” на комплекс “Старлайт”, край Сиде реализираха Мартин Минчев и Илиан Илиев-младши.

Илиан Илиев заложи на Миодраг Митрович на вратата, а пред него двойката бранители бяха Даниел Димов и Стефан Станчев. На двата бека започнаха Виктор Попов (вдясно) и Цветомир Панов. В центъра на терена си партнираха Васил Панайотов и Патрик Андраде, а по крилата оперираха Мартин Минчев (вдясно) и Матиас Курьор. Изтеглен напред бе Исмаил Иса, а зад гърба му действаше Родриго Енрике.

Заради контузии срещата пропускат Лъчезар Йорданов, Велислав Василев, Жордао Кардосо и Мирослав Енчев. Аут са и Иван Дичевски и Денислав Ангелов, които се присъединиха към националния отбор U19.

В 21-вата минута “моряците” пропуснаха най-чистата си възможност до този момент. Родриго отне топката в средата на терена и заедно с Исмаил Иса и Курьор излязоха трима на един. Бразилецът пусна топката вляво към Курьор, който стреля от движение, то топката премина встрани от вратата. В 32-ата минута казахстанците откриха резултата. След центриране от корнер Димитриев реализира за 1:0. В 40-ата минута Черно море изравни. Мартин Минчев получи топката отляво и с техничен удар прати топката в далечния ъгъл на вратата за 1:1. Две минути по-късно Курьор пропусна от чиста позиция да поведе своите напред в резултата. Матиас бе намерен сам в наказателното поле и от точката на дузпата стреля над напречната греда.

На почивката Илиан Илиев пусна нов състав. На терена останаха Родриго, Виктор Попов и Цветомир Панов, останалите са Иван Дюлгеров Димитров Хантакиас, Петър Вуцов, Мехди Букаси, Габриел, Илиан Илиев, Дани Кики и Емил Янчев. В началото на второто полувреме казахстанците удариха греда. В 55-ата минута Мехди Букаси пробва изстрел от границата на наказателното, но над гредата. Преди това Дани Кики пробва удар от далечна дистанция, но топката премина покрай гредата. В 64-тата минута Виктор Попов и Цветомир Панов напуснаха игра, а техните места заеха Фахд Актау и Йордан Радев. В 71-вата минута след много добра комбинация между Дани Кики и Илиан Илиев завърши с гол на последния. Илиев младши направи двойно подаване с Дани Кики, излезе сам срещу вратаря на казахстанците и и пусна топката под плонжа на стража за 2:1. В 79-ата минута Мехди Букаси пусна пас към Илиан Илиев, който отработи добре топката и стреля от наказателното поле, но стражът на Окжетпес с тяло успя да избие. В 85-ата минута Окжетпес успя да изравни резултата с малко случаен гол. След центриране от фаул вляво до флагчето за ъглов удар, топката с помощта на вятъра влезе в далечния ъгъл на Иван Дюлгеров за 2:2.

Стартов състав: Миодраг Митрович, Даниел Димов, Стефан Станчев, Виктор Попов, Цветомир Панов, Патрик Андраде, Васил Панайотов, Матиас Курьор, Мартин Минчев, Родриго Енрике, Исмаил Иса.

Иван Дюлгеров, Димитриос Хантакиас, Емил Янчев, Габриел, Петър Вуцов, Мехди Букаси, Илиан Илиев, Дани Кики, Йордан Радев, Фахд Актау.