ЦСКА стигна само до равенството 0:0 срещу Черно море на "Армията" и направи грешна стъпка в битката с Лудогорец за шампионската титла. Червените и разградчани са с равен брой точки - 51, но Лудогорец е с мач по-малко.

В шестата минута Кирил Десподов изведе Роланд Алберг на голова позиция, но вратарят Благой Макендиев спаси удара на холандския атакуващ халф. Пет минути след това варненци можеха щастливо да поведат в резултата. Центриране на Атанас Зехиров се превърна в удар, но стражът Витаутас Черниаускас изби топката в ъглов удар.

В последвалите минути интересните положения пред двете врати липсваха, защото гостите умело се бранеха, а в 35-ата минута Тиаго стреля опасно към вратата на гостите, но топката премина покрай вратата на "зелените". През втората част официален дебют за "червените" направи новото попълнение Едвин Джеси.

В 65-ата минута Роланд Алберг центрира към Фернандо Каранга, но голмайсторът на Първа лига стреля слабо и вратарят Макенджиев спаси вратата си от попадение. Десет минути след това Кирил Десподов излезе на добра позиция в наказателното поле на Черно море, но шутира изключително неточно.

В 80-ата минута опитният Георги Илиев центрира от фаул, защитата на домакините не успя да изчисти топката и след рикошет тя достигна до вратаря Черниаускас, който се намеси решително. Пет минути преди края на редовнтото време слаб удар на Десподов не създаде проблеми за Благой Макендижиев.

Равенството прекъсна серията от пет поредни победи за ЦСКА-София. "Армейците" са на първо място в класирането с 51 точки. Черно море вече е с 26 точки и запазва шансове за класиране в първата шестица.

ЦСКА - Черно море 0:0

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Жеферсон Телес, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Раул Лое, Рафаел Енрике (65-Едвин Джеси), Роланд Алберг (75-Хеан Бланко) , Кирил Десподов, Тиаго Родригес, Фернандо Каранга

Черно море: Благой Макенджиев, Александър Цветков, Петър Витанов, Мартин Костадинов, Атанас Зехиров, Георги Илиев, Мариян Огнянов, Даниел Димов, Марек Кузма (72-Аристоте Ндонгала), Николай Минков (78-Мартин Минчев), Радослав Василев (87-Емил Янчев)