ЦСКА завърши наравно 1:1 с Царско село в контролна среща, която се игра на стадион "Българска армия". "Червените" представи отбора за новия сезон преди проверката. Новите попълнения са Данте Стипица, Жоржиньо, Бикел, Перейра и Борис Секулич. Общо 26 футболисти излязоха на терена и получиха овациите на феновете.

Заради контузии за състава на Нестор Ел Маестро не играха Слави Петров, Станислав Манолев, Стойчо Атанасов и Александър Георгиев.

Още в 5-ата минута на двубоя Георги Минчев откри резултата, след като бе изведен Манев и се разписа във вратата на Черниаускас. ЦСКА изравни резултата в 40-ата минута, когато Тиаго Родригес вкара след грешка на вратаря на Царско село.

През втората част в състава на армейците бяха извършени куп промени, като само Родригес и Енрике останаха на терена. Новото попълнение Жоржиньо пропусна два пъти сам срещу вратаря, а още няколко добри положения бяха пропилени от "червените".

Първият официален двубой на ЦСКА е домакинството срещу Рига от турнира Лига Европа в четвъртък (12 юли) от 20.30 ч. на стадион "Българска армия".

ЦСКА - Царско село: 1:1
0:1 Минчев (5), 1:1 Тиаго (40)

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 25. Стивън Перейра, 5. Николай Бодуров, 27. Борис Секулич, 14. Ангел Лясков, 6. Рубен Пинто, 16. Жанио Бикел, 20. Тиаго Родригес, 8. Едвин Джеси, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 33. Георги Китанов (в), 1. Данте Стипица (в), 7. Жоржиньо, 3. Жеферсон Телес, 4. Божидар Чорбаджийски, 15. Кристиян Малинов, 17. Енрике Рафаел, 21. Тонислав Йорданов, 23. Александър Дюлгеров, 26. Валентин Антов, 28. Пламен Гълъбов