Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив

Ботев Пловдив победи като гост ЦСКА с 4:1 в първи полуфинален мач в турнира за Купата на БФС при децата, родени през 2005 година.

Талантите на канарчетата откриха резултата чрез Димитър Петров още в 8-ата минута, който вкара от фаул след шут от 30 метра. След изпълнението на центъра червените организираха атака и спечелиха корнер, а Георги Димитров се възползва от последвалото центриране и изравни. В 31-ата минута Андрей Цой отново изведе Ботев напред.

След почивката пловдивчани стигнаха до нови две попадения. В 40-ата минута Марио Начев завърши многоходова атака на своя отбор, прехвърляйки стража на ЦСКА. Към края на двубоя Валентин Иванов оформи крайното 4:1 за Ботев, разписвайки се останал очи в очи с противниковия страж.

Така канарчетата взеха солидна преднина преди реванша в “Коматево”, който ще се играе на 2 април от 14:30 часа. В другия полуфинал Лудогорец спечели с минималното 1:0 срещу Левски в Разград. Попадението за орлите вкара Петър Кирев в 54-ата минута.