ЦСКА победи чешкия Прибрам с 3:0 в първата си контрола от подготвителния лагер в Австрия.

"Червените" изиграха силен мач и спечелиха с лекота срещу елитния чешки тим. Освен три гола играчите на Добромир Митов и Люпко Петрович изпуснаха няколко чисти положения, а на три пъти и гредите спасиха чешкия отбор от голове.

Това е втора победа за ЦСКА в контролите, след като в първата проверка през лятото отборът победи Локомотив Горна Оряховица в Тетевен със същия резултат.

Репортаж от мача ВИЖТЕ ПО-ДОЛУ!

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fcskasofiaofficial%2Fvideos%2F2105399996420369%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

ЦСКА започна в следния стартов състав срещу Прибрам: Витаутас Черниаускас, Стойчо Атанасов, Нуно Томаш, Пламен Гълъбов, Петър Занев, Кристиян Малинов, Тиаго Родригес, Денис Давидов, Енрике Рафаел, Греъм Кери, Али Соу.
"Червените" поведоха с гол на Али Соу в 11-а минута след асистенция на Енрике.

Самият Енрике пропусна две чисти положения, но в 41-а минута се реваншира и отбеляза втория гол за своя тим след пас на новото попълнение Денис Давидов. Малко преди това Тиаго Родригес нацели гредата на вратата на Прибрам.

На почивката бяха направени 10 промени - само Греъм Кери започна и втората част, а в игра се появиха Бусато, Жеферсон, Бодуров, Чорбаджийски, Пинто, Антов, Фабрини, Евандро, Митков и Уот. 15 минути преди края Смоленски замени Кери.

Диего Фабрини оформи класическата победа на "армейците" с дебютното си попадение с червената фланелка в 79-та минута.

С пропуски през втората част изпъкна новото попълнение Тони Уот, който веднъж уцели напречната греда, а след това не успя да овладее добре топката, останал сам срещу вратаря на чехите.

Следващата проверка на ЦСКА е срещу Ференцварош в четвъртък (27 юни) от 18:00 часа австрийско (19:00 българско).

ЦСКА - Прибрам 3:0

1:0 Али Соу 11