На днешната дата преди точно 38 години ЦСКА прие Байерн Мюнхен в първи полуфинал за КЕШ. Това е един от най-великите моменти в исторята на най-успешния български клуб, който дори повежда с 3:0, за да стигне до крайната победа с 4:3.

Резултатът до 18-тата минута е исторически -  3:0 за ЦСКА. Георги Димитров-Джеки дава преднина на своите след удар с глава. Пет минути след това Цецо Йончев прави 2:0 след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. Ради Здравков реализира дузпа за 3:0 в 18-тата минута.

Байерн Мюнхен е вцепенен и треньорът на гостите прави смяна още в 18-тата минута. На терена влиза Дитер Хьонес, който заменя "Зиги" Сигурвинсон. В 27-тата минута баварците връщат едно попадение, а само пет минути след това именно Хьонес намалява пасива на своите само на един гол.

В 50-тата минута Цецо Йончев отново дава два гола преднина на ЦСКА - 4:2, но Паул Брайтнер реализира трето попадение за Байерн и така българите печелят "само" с 4:3.

На реванша Байерн прегазва "червените" с 4:0 и се класира за финала, който след това губи от английския Астън Вила с 0:1.

"Жалко, че при 3:0 защитата ни допусна наивни грешки. Опазихме Румениге, но другите останаха непокрити", казва треньорът на ЦСКА по онова време Аспарух Никодимов.

ЦСКА - Байерн Мюнхен 4:3, полуфинал на КЕШ - 1982 година

1:0  Георги Димитров - 7'
2:0  Цветан Йончев - 12'
3:0  Ради Здравков  -18', дузпа
3:1  Дюрнбергер - 27'
3:2  Дитер Хьонес - 32'
4:2  Цветан Йончев - 50'
4:3  Паул Брайтнер  - 83'

ЦСКА: Георги Велинов, Красимир Безински, Динко Димитров, Методи Томанов (Александър Димитров - 46'), Георги Димитров, Георги Илиев, Цветан Йончев, Стойчо Младенов, Ружди Керимов (Александров - 40'), Ради Здравков, Никола Велков

Байерн Мюнхен: Мюлер, Нидермайер, Хорсман, Байерслорцер, Аугенталер, Краус (Пфлюглер - 57'), Дюрнбергер, Брайтнер, Сигурвинсон (Дитер Хьонес - 18'), Дремлер, Румениге