България спечели шест медала до момента от световно първенство по самбо за младежи и девойки до 18 и до 20 години, което ще завърши по-късно днес в румънския град Плоещ.

В българския отбор са включени 25 състезатели във всички категории.

Световен шампион стана Божидар Темелков в категория до 65 килограма при юношите до 18 години. На финала той победи убедително Данаил Шевченко от Украйна.

Пир 20-годишните в категория 68 кг Иван Хърков спечели сребърно отличие, след като загуби на финала от Фазилидин Холматов (Узбекистан).

Сребърни медали завоюваха още Цветелина Цветанова при девойките до 20 години 48 кг и Десислава Цонева до 20 години в категория до 68 кг.

Бронзови медалистки са Леман Дичмен (+75 кг девойки до 18 години) и Ивайло Димитров (+87 кг юноши до 18 кг).

В последния ден от шампионата с шансове за медали са Изабел Христова и Илина Стоянова.

България ще бъде домакин на световно първенство по самбо за мъже и жени, което ще се проведе от 10 до 13 ноември в "Арена Армеец".