Ансамбълът на България поведе в класирането за многобоя след изпълненията с пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София.

Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс изиграха страхотно композицията си и получиха оценка от 24.950 точки (16.100 за трудност и 8.850 за изпълнение).

Публиката подкрепяше бурно гимнастичките, а българките поведоха в класирането за многобоя и се класираха за финала на пет топки. Изпълненията на три обръча и два чифта бухалки са утре.

На второ място е ансамбълът на Италия с 24.300, на трета позиция е Япония с 23.750 точки. В състезанието участваха 15 ансамбъла.