Българката Боряна Калейн спечели сребърен медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан).

Калейн събра сбор от 76.500 точки, като единствено сериозна грешка в изпълнението с лента може би й попречи да спечели титлата. Тя има оценки 20.950 на обръч, 20.200 на топка, 19.700 на бухалки, 15.650 на лента.

Другата българка Невяна Владинова се класира пета в многобоя със 73.950 точки (18.550 на обръч, 18.000 на топка, 19.750 на бухалки, 17.650 на лента).

Калейн и Владинова ще играят на всичките четири финала в неделя. Вчера те си осигуриха място сред финалистките на обръч и топка, а днес и двете се класираха за финалите на бухалки и лента.

На бухалки Владинова влиза с втора по сила оценка, а Калейн с трета, а на лента Владинова има втора оценка, а Калейн осма, след като по време на изпълненията си имаше възел на лентата и се наложи да вземе резервен уред.

Победителка в многобоя стана рускинята Александра Солдатова със 78.100 точки, а бронзовото отличие спечели сънародничката й Анастасия Гузенкова със 75.500 точки.

Четвърта се нареди Кристина Погранична (Украйна) със 74.900 точки, а шеста е Влада Николченко (Украйна) със 73.700 точки.

На Световната купа в Ташкент участват общо 39 индивидуални гимнастички. Съдия за България е Филипа Филипова.