Шведският съдия Стефан Йоханесон ще ръководи първия мач на Лудогорец в група С на турнира Лига Европа, в който орлите гостуват на турския Истанбул Башакшехир. Срещата е на 14-и септември (четвъртък) от 20.00 часа на стадион Фатих Терим.

Йоханесон вече се е срещал един път с лудогорци в същия турнир, но през 2013-а година. Тогава шведът е главен съдия на мача Лудогорец- Черноморец (Одеса, Украйна), завършил 1:1 в София. С този резултат българските шампиони продължават във фазата на елиминациите.

Негови помощници ще бъдат Фредрик Нилсон и Магнус Сьоблом, четвърти съдия е Йоаким Амри Нилсон. Допълнителните съдии зад вратите са Мохамед Ал-Хаким и Кристофер Карлсон.

Йоханесон е роден през 1971 година, живее в Стокхолм. Работи в рекламния бизнес. Съдия на ФИФА е от 2003 година, а на 22 ноември ще навърши 46 години.

Йоханесон има още един мач с българско участие в клубните турнири. През 2013-а година той е главен съдия на мача от турнира Лига Европа между Левски и ФК Баку, завършил 2:0 в София.