Астана на Мъри Стоилов напусна Лига Европа, след като врътна реми във втория 1/16-финален двубой от турнира срещу португалския Спортинг (Лисабон).

"Лъвовете" имаха аванс от 3:1, но в крайна сметка го пропиляха и срещата завърши 3:3. Въпреки това с общ резултат от двата мача 6:4 продължават напред във втория по сила европейски турнир.

Според медиите в Казахстан това може би е последният мач на Стоилов начело на Астана, тъй като специалистът не може да търпи финансовите проблеми на отбора.

Холандската голова машина Бас Дост откри за "лъвовете" още в 3-ата минута, след като засече с глава перфектно центриране на костариканеца Брайъм Руис в наказателното поле.

Гостите обаче не се предадоха и Томасов изравни в 37-ата минута с фамозно воле от границата на наказателното поле.

Фернандеш обаче даде отново аванс на домакините след фантастичен удар от над 30 метра в 53-ата минута.

Отново той бе точен десет минути след това, когато бе изведен от Дост сам срещу вратаря.

За гостите второто попадение бе дело на Твумаси, след като след един рикошет топката попадна на волето му и той с безупречен удар намали в 80-ата минута.

Шомко изравни за 3:3 в 94-ата минута след удар извън наказателното поле, който благодарение на рикошет влетя във вратата на домакините.

СПОРТИНГ ЛИСАБОН - АСТАНА 3:3 (след общ резултат 6:4 домакините продължават)