ЦСКА започна с победа участието си в Лига Европа, след като надви латвийския ФК Рига с 1:0.

Това стана в първа среща от първия квалификационен кръг на втория по сила европейски турнир, която се игра на „Българска армия”.

Единственото попадение в срещата бе дело на Тиаго, който вкара в 49-ата минута след фамозен удар от 30 метра.

Реваншът е след седмица в латвийската столица.

Това бе първи евромач на ЦСКА след четири годишно отсъствие и първи успех на тима в Европа от 8 години.

Срещата започна със страхотен шанс за гостите от Латвия и още в 4-ата минута Черниаускас направи фантастично спасяване, след като отрази удар на Енин от няколко метра и така спаси вратата си от чисто попадение.

През следващите минути „червените” наложиха по-голям конрол над топката и стигнаха до първи шанс в 20-ата минута.

Рубен Пинто стреля опасно от няколко метра, но топката попадна право в ръцете на противниковия страж.

Шест минути след това Озолс отново направи добро спасяване и след удар на Жоржиньо от приблизително 10 метра.

В следващите минути играта се пренесе около центъра на терена, като ЦСКА бе отборът, който контролираше събитията.

В самия край на полувремето Черниаускас направи феноменално спасяване след силен удар на Вусурович от няколко метра.

Второто полувреме започна фантастично за ЦСКА и три минути след подновяването на играта Тиаго отправя феноменален удар от 30 метра, който попадна в противниковата врата.

В 57-ата минута и Пинто опита късмета си от над 30 метра, но топката профуча над напречната греда.

През следващите минути играта се пренесе около средата на терена и нямаше никакви опасности пред двете врати, а играта на домакините определено не впечатляваше.

До самия край на мача ЦСКА бе отборът, който диктуваше темпото, но въпреки това играта на тима продължи да бъде доста неубедително и си личеше, че тимът не разполага с качествен нападател в момента, след като Каранга напусна.

В 88-ата минута удар на Джеси от близка дистанция бе блокиран от противников играч.