Носителят на купата на България Славия се класира за втория кръг на квалификациите в турнира Лига Европа. В среща реванш от първия кръг "белите" победиха с 2:1 финландския Илвес Тампере на Националния стадион "Васил Левски".

В първия мач преди седмица футболистите на Златомир Загорчич се наложиха с 1:0 и с общ резултат 3:1 продължават в следващия етап, където ще срещнат хърватския Хайдук Сплит.

Домакините от Славия започнаха по-активно срещата и в първия четвърт час на мача отправиха няколко опасни удара към вратата на Мика Хиландер, но без особен резултат. Финландците разчитаха предимно на статични положения, за да създадат нещо опасно пред вратата на Антонис Стергиакис, но чистите положения липсваха.

По-добрата игра на Славия даде резултат в 36-ата минута, когато многоходова атака завърши с подаване на Милчо Ангелов към непокрития Галин Иванов, който отбеляза за 1:0. До почивката нови опасности пред двете врати нямаше, но втората част на мача започна с бърза размяна на голове.

В 55-ата минута Илвес изравни чрез Мариус Нубиси, който засече центриране на Лаури Али-Милимаки за 1:1.

Радостта на финландците от изравнителния гол обаче бе съвсем кратка, защото още в ответната атака Славия си върна аванса. Самостоятелна акция на Галин Иванов завърши с техничен удар и втори гол на опитния халф, с който Славия поведе с 2:1 и с 3:1 в общия резултат.

Иванов можеше да направи хеттрик в 76-ата минута, но пропусна много добра възможност. Пет минути по-късно и Милчо Ангелов можеше да се разпише, но ударът му бе блокиран от бранител на Илвес.

До края на мача Славия удържа спокойно аванса си и се класира заслужено за следващата фаза.

Славия (България) - Илвес Тампере (Финландия) 2:1 (1:0)

голмайстори: 1:0 Галин Иванов 36, 1:1 Мариус Нубиси 55, 2:1 Галин Иванов 56

*в първия мач Славия победи с 1:0

Славия (4-3-3): Антонис Стергиакис - Сашо Александров, Андреа Христов, Милен Гамаков Димитър Велковски - Емил Мартинов, Янис Карабельов, Галин Иванов (90+2 Филип Кръстев) - Георги Йомов (67-Славчо Шоколаров), Момчил Цветанов (84-Владислав Узунов), Милчо Ангелов.

Илвес (4-3-1-2): Мика Хиландер - Матиас Ояла, Тату Миетунен (62-Иро Ярвинен), Яни Танска (76-Тарик Кази), Фелипе Аспегрен - Маме Тиау, Диого Томас, Тууре Сира - Лаури Ала-Милимаки - Ееро Таминен (70-Сантери Хаарала), Мариус Нубиси