МОЛ Види и Челси завършиха наравно 2:2 в мач от група L на Лига Европа, игран на "Групама Арена" в Будапеща.

С този резултат унгарците отпадат, тъй като БАТЕ Борисов спечели с 3:1 гостуването си на ПАОК, с което си гарантира 2-то място в крайното класиране.

Унгарците успяха да осъществят обрат срещу именития си съперник, като вторият гол, дело на Лоиц Него (56), дойде след асистенция на Георги Миланов.

И това обаче не помогна на домакините, тъй като Вилиан и Оливие Жиру вкараха през двете полувремена след чудесни изпълнения от фаулове. Младият Етън Ампаду от състава на гостите пък си заби автогол.

Георги Миланов очаквано започна титуляр за домакините. Маурицио Сари пък направи десет промени от победата с 2:0 над Манчестър Сити във Висшата лига.

Единствено Вилиан запази мястото си в стартовия състав и именно той откри резултата след половин час игра, като до този момент Челси имаше превъзходство на терена. Бразилският национал беше точен със своя специалитет от фаул.

Нарушението беше извършено точно пред дъгата на наказателното поле и Вилиан прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл за 1:0! Само 120 секунди по-късно МОЛ Види изравни.

След изпълнение на корнер, футболист на унгарците игра с глава, след което Етън Ампаду си заби автогол за 1:1! Малко преди края на полувремето унгарците можеха да направят пълен обрат, но Вили Кабайеро спаси удара на Лоиц Него.

В 56-ата минута крилото все пак даде преднина на домакините след асистенция на Георги Миланов. Българският национал намери съотборника си с дълъг пас в наказателното поле и Него с удар от воле хвърли в екстаз феновете за 2:1!

В 75-ата Оливие Жиру беше точен за 2:2! Френският стрелец, който в края на първото полувреме смени контузилият се Алваро Мората, вкара след страхотно изпълнение на фаул. Любопитното е, че позицията беше идентична от тази на Вилиан, от която латиносът откри резултата.

В 81-ата минута Миланов беше сменен с Ищван Ковач. До края не падна нов гол и срещата завърши 2:2.

МОЛ Види – Челси 2:2

Голмайстори: 0:1 Вилиан (30), 1:1 Ампаду (32-авт), 2:1 Него (56), 2:2 Жиру (75)

МОЛ Види: Ковачик, Фиола, Юхаж, Винисиус, Стопира, Него, Хаджич, Николов, Миланов (81-Ковач), Шчепович, Хусти (81-Ходжич)

Челси: Кабайеро, Дзапакоста, Кристенсен, Ампаду, Емерсон, Баркли, Фабрегас, Лофтъс-Чийк, Вилиан (56-Педро), Мората (45-Жиру), Хъдсън-Одой