Локомотив Пловдив изигра страхотен първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа срещу словашкия Спартак Търнава.

"Смърфовете" спечелиха срещата на своя стадион "Локомотив" с 2:0, като и двете попадения на Димитър Илиев бяха отбелязани от бялата точка. Така пловдивчани направиха страхотен подарък на феновете си, които днес отпразнуваха 93-ия рожден ден на клуба.

Феновете на Локомотив пристигнаха на стадиона с шествие и след като заеха местата си по трибуните започнаха бурно да подкрепят своите любимци, създавайки неповторима атмосфера през цялото време.

Двата тима се вкопчиха в битката без разузнаване. В 4-ата минута стражът на "черно-белите" се Мартин Луков се намеси убедително и улови топката след опасно центриране към вратата му. Три минути по-късно Рафаел Таварес от гостите стреля опасно с глава в аут. Домакините отвърнаха на свой ред с опасен изстрел на Анте Аралица, но Добривой Ресов спаси.

Натискът на локомотивци продължи, а гостите разчитаха на контраатаки. При една в 20-ата минута. от тях Джино ван Кесел излезе на чиста позиция, но прати коженото кълбо в аут. "Черно-белите" също можеха да вкарат гол в 33-ата минута , когато Димитър Илиев стреля технично, но Добривой Русов спаси.

В 38-ата минута Йосип Томашевич пусна прецизен пас напред, Момчил Цветанов нахлу отляво в наказателното поле на съперника, а Жозеф Меник го събори. Съдията отсъди дузпа в полза на "смърфовете" . Зад топката застана Димитър Илиев, който хладнокръвно реализира за 1:0. Това попадение въодушеви "черно-белите", които продължиха да натискат.

Малко след това Ален Ожболт излезе на удобна позиция, но прояви неточен мерник при удара. Домакините започнаха вихрено второто полувреме. В 49-ата минута Димитър Илиев стреля, стражът на гостите първоначално изпусна топката, но след това я хвана. Три минути по-късно Стивън Езе стреля опасно с глава в аут.

В 60-ата минута Филип Урсула събори Момчил Цветанов в наказателното поле. Реферът отсъди втора дузпа в полза на домакините. Зад топката отново застана Димитър Илиев, който се разписа за втори път за 2:0.

В последните минути на двубоя домакините заиграха на сигурно с мисълта да не допуснат гол и се представиха великолепно в дефанзивен план.

Локомотив Пловдив - Спартак Търнава 2:0

1:0 Димитър Илиев (39- дузпа)
2:0 Димитър Илиев (61- дузпа)

Локомотив (Пловдив): Мартин Луков, Йосип Томашевич, Стивън Езе, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвизджон Умарбаев (90+4 Един Бахтич), Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен(76- Давид Моленбана), Анте Аралица Ален Ожболт (78- Георги Илиев)

Спартак (Търнава): Добривой Русов, Тимотек Закуменски, Иван Месик, Жозеф Меник, Филип Орсула, Марко Тесия, Емир Халилович, Джино ван Кесел (56- Матей Якубик), Филип Дангубич (69- Марко Телеман), Лукас Ловат, Рафаел Таварес (71- Матуш Турна)