Лудогорец претърпя голямо фиаско в първия си мач от групите на Лига Европа, след като изпусна аванс от 2:0 и загуби на "Лудогорец Арена" с 2:3 от германския Леверкузен.

Това стана в среща от Група "А" на втория по сила европейски турнир.

Разградчани могат да съжаляват много, тъй като имаха солиден аванс след попадения на Кешерю в 8-ата и Марселиньо в 31-ата минути, но след това отборът бе обърнат.

Седем минути преди почивката Хавертц успя да намали и така остави гостите в играта, а Телин в 63-ата минута изравни. Пет минути след попадението на шведа Хавертц успя да вкара втория си гол в мача и да обърне резултата в полза на германския тим.

Срещата започна с добро темпо, като гостите опитаха рано да притиснат българския шампион.

Въпреки това обаче Лудогорец първи стигна до попадение, след като в 8-ата минута Кешерю бе точен след прекрасно изпълнение на фаул и прати топката в левия ъгъл на противниковия страж, за да даде аванс на тима си.

През следващите минути темпото на игра се притъпи, а в 23-ата минута Лукоки направи страхотен шпагат и попречи на Паулиньо да отправи удар от 12-13 метра.

Така на практика крилото на „орлите” предотврати потенциален гол във вратата на българския тим.

В 31-ата минута Лудогорец удвои аванса си. Кешерю с триково изпълнение изведе Вандерсон, който намери пред малкото наказателно поле непокрития Марселиньо и халфът успя да реализира.

Последваха обаче силни минути за гостуващия тим. Седем минути след втория гол на домакините Хавертц успя да върне един гол.

Той отправи хубав удар около границата на наказателното поле и в крайна сметка върна надеждите на „аспирините”.

Минута преди почивката Недялков засече хубаво центриране с глава, но ударът му мина покрай вратата.

Второто полувреме започна  също с добро темпо и в 51-ата минута Ренан трябваше да се намесва след удар на Хавертц.

Той отправи удар от остър ъгъл, но бразилският страж бе на мястото си и реагира перфектно.

През следващите минути „аспирините” здраво натиснаха българския тим и създадоха няколко добри атаки от които обаче не падна изравнителен гол.

В 64-ата минута гостите стигнаха до изравнителен гол, след като Телин се разписа, след като от няколко метра реализира дебютното си попадение с екипа на „аспирините”.

Пет минути по-късно шокът за домакините бе пълен и Хавертц вкара втория си гол в мача, за да направи обрата пълен.

В 75-ата минута Кешерю се опита да вкара от близка дистанция, но ъгълът му бе доста малък.

Минута след това след удар на Недялков топката пък срещна дясната греда. До самия край срещата просто се доиграваше, а Ренан спаси сигурен гол десетина минути преди самия край.

ЛУДОГОРЕЦ – ЛЕВЕРКУЗЕН 2:3