Чили и Аржентина отново ще играят на финала на Копа Америка, след като Алексис Санчес и компания елиминираха Колумбия с 2:0 във втория полуфинал.

Носителят на Копа Америка от миналата година Чили дръпна в резултата още в седмата минута след гола на Чарлс Арангис.

Тъкмо бяха изминали десетина минути игра, когато това Хосе Педро Фуензалида удвои аванса на своите и практически отказа противника от съпротива.

Десетина минути след почивката Колумбия остана с човек по-малко, защото полузащитникът на Астън Вила Карлос Санчес под към душовете заради втори жълт картон. Това улесни чилийците и те запазиха преднината си без особени трудности.

Така в спора за трофея Аржентина ще търси реванш за загубата с дузпи (1:4) в миналогодишния финал. Както е известно, тази година турнирът се провежда в САЩ по случай 100-годишнината от основаването му.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/WQwkkkFBmX4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>