Благотворитеният мач между отборите на Димитър Бербатов и Луиш Фиго се превърна в истинско зрелище и двата тима врътнаха 3:3 пред близо 40 хиляди души.

Галерия

Националният стадион "Васил Левски" бе почти претъпкан, а зрителите със сигурност са останали доволни от видяното.

Отборът на Фиго на три пъти повеждаше в резултата - след попадения на Трезеге в 4-ата и 11-ата минути и след гол на Симао в 54-ата.

Все пак обаче тимът на българина и в трите случая успя да изравни с автогол на Марчена в 8-ата минута и две попадения на Кийн в 43-ата и 68-ата минути.

В два от головете на своя отбор принос имаше и Бербо, след като именно той изработи единия гол на Кийн и автогола на Марчена.

На полувремето на мача лично Бербатов награди талантливи деца, които спечелиха награди в "Изкуство", "Наука" и "Спорт".

В този мач играха много големи световни имена, като за тима на Бербо титуляр бе Стоичков, а Марто и Стилиян Петрови влязоха като резерви.

Шанс за изява, както бе опоменато преди това, получиха някои от най-талантливите млади играчи в родния елит.

Срещата започна по изключителен начин и още в 4-ата минута Трезеге откри резултата с феноменален гол за отбора на Фиго.

Той получи топката именно от португалската екс-звезда на Реал Мадрид и Барса и с безпощадно воле прати топката във вратата на Дейвид Джеймс.

В 8-ата минута обаче отборът на българина изравни, а основен принос за попадението имаше именно Бербо.

Той стреля с глава, а в опита си да изчисти кълбото пред погледа на Роби Кийн, Карлос Марчена си го вкара в собствената мрежа.

За съжаление обаче тимът на Фиго отново дръпна с гол в 11-ата минута.

Салгадо намери Трезеге на прекрасна позиция в наказателното поле и за французина не остана нищо друго, освен от чиста позиция да реализира.

В 23-ата минута Бербо опита да завърши една атака с пета, но в крайна сметка Леман успя да спаси.

Все пак минута преди почивката нашето момче намери Кийн в наказателното поле и ирландецът без проблеми реализира.

Второто полувреме започна с добро темпо и в 54-ата минута отборът на Фиго стигна до ново попадение и за трети път достигна до аванс.

Симао излезе на позиция сам срещу вратаря и с техничен удар успя да реализира.

В 60-ата минута Бербо намери с изумителен пас Кийн, но Леман успя да спаси вратата си.

Няколко минути след това Джеймс спаси два последователни удара, като вторият бе на Фиго. Топката в крайна сметка срещна напречната греда след намесата на стража.

В 68-ата минута отборът на Бербо изравни, след като Мартин Петров видя с брилянтно подаване Кийн на далечната греда и ирландецът я засече във вратата.

До самия край имаше интересни ситуации, но нямаше повече голове.

3:3 Кийн 68

Стартовият състав на Бербатов (United Stars): 1.Дейвид Джеймс, 2.Гари Невил, 15.Неманя Видич, 18.Фил Невил, 3.Патрис Евра, 11.Райън Гигс, 18.Пол Скоулс, 10.Красимир Балъков, 10.Роби Кийн, 9.Димитър Бербатов, 8.Христо Стоичков

Резерви: 4.Божидар Чорбаджийски, 12.Божидар Краев, 17.Мартин Петров, 17.Георги Миланов, 18.Ивайло Чочев, 19. Стилиян Петров, 19. Кирил Десподов,19. Калоян Кръстев, 20. Антонио Вутов, 23. Тодор Неделев, 37. Ияд Хамуд

Старши треньор: Мартин Йол

Стартовият състав на Фиго (All Stars): 1.Йенс Леман, 2.Мичел Салгадо, 5.Карлос Марчена, 2.Иван Кордоба, 13.Димаш, 7. Роберт Пирес, 14.Кристиян Карембьо, 7.Луиш Фиго, 10.Яри Литманен, 17.Давид Трезеге, 8.Предраг Миятович

Резерви: 1.Себастиян Фрей, 3. Селестин Бабаяро, 6. Емануел Пети, 9. Луис Саха, 11. Даниел Боримиров, 13. Луиш Боа Морте, 20 Симао Самброса, 23. Шота Арвеладзе

Старши треньор: Аврам Грант