Дунав (Русе) победи Царско село с 2:1 в директен мач за участие в Първа лига. Резултата откри Бирсент Карагерен в 60-ата минута, а в 76-ата минута Мамаду Ндиайе удвои. Футболистите на Вили Вуцов намалиха чрез Георги Минчев в 82-ата минута, но за повече нямаха сили.

Царско село можеше да поведе в резултата още в 4-ата минута, когато Димитър Петков засече центриране от корнер, но прати топката в напречната греда.

Футболистите на Дунав постепенно взеха инициативата, но трудно достигаха до чисто голово положение. В 29-ата минута Тейнур Марем опита да изчисти центриране от ляво, но насочи топката към собствената си врата, но Димитров с крак успя да отрази.

В 36-ата минута Марем фаулира Ндиайе в наказателното поле и съдията Николай Йорданов отсъди дузпа. Исмаил Иса застана зад топката, а слабият му удар бе отразен от Димитров. Секунди по-късно Бирсент Карагерен бе спрян от стража на Царско село.

Заключителните минути на полувремето бяха за Дунав. Първо Васев, а след него и Мартин Ковачев пропуснаха да открият резултата.

Царско село започна силно след подновяването на играта. Павел Петков се освободи от Попадийн и над напречната греда.

В 60-ата минута при контраатака Васил Шопов изведе Карагерен, който финтира Марио Петков, след което прати топката в мрежата на Димитров. Това стъписа играчите на Вили Вуцов и допусна много грешки.

В 76-ата минута резервата Бранимир Костадинов пусна пас към непокритите Карагерен и Ндиайе. Първият овладя, технично копна топката над вратаря, а сенегалецът вкара за 2:0.

Царско село бързо се върна в дъждовния двубой в Коматево след попадение Георги Минчев се разписа от фаул в 82-ата минута. До края на срещата усилията на футболистите от София стигнаха само за стихиен натиск, който завърши без гол. Така Дунав начело с Малин Орачев ще играе в елита и през следващото първенство.

Дунав Русе - Царско село 2:1

1:0 Бирсент Карагерен 60
2:0 Мухамаду Ндиайе 75
2:1 Георги Минчев 82

Дунав: Станислав Антонов, Божидар Васев, Мартин Ковачев, Петър Патев, Христо Попадийн (55-Юлиан Ненов), Красимир Станоев, Диян Димов, Бирсент Карагарен (90+3 Христо Лемперов), Мухамаду Ндиайе, Васил Шопов, Исмаил Иса (71-Бранимир Костадинов)

Царско село: Филип Димитров, Марио Петков, Тейнур Марем, Георги Хашев, Галин Минков, Димитър Петков (71-Китан Василев), Антонио Георгиев, Реян Даскалов, Светослав Диков, Георги Минчев, Павел Петков (67-Божидар Кацаров)