Дунав записа трета победа от началото на сезона, след като надви Локомотив (Пловдив) с 1:0 на Градския стадион в Русе. Това бе и първи успех на русенския тим начело с новия треньор Людмил Киров.

Мачът започна спокойно, като играта се водеше предимно в центъра на терена и без голови положения пред двете врати. В 11-ата минута Ндиайе стреля опасно с глава, но топката премина над вратата на гостите.

В 19-ата минута Локомотив бе близо до гола след опасен пробив и изстрел на Бирсент Карагерен. Вратарят Филип Димитров обаче успя да избие в корнер.

При центрирането Асен Георгиев стреля с глава, но топката се отби от левия страничен стълб. До края на първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол.

Втората част започна оспорвано, като в 51-ата минута Ндиайе от Дунав отправи удар, но топката мина далеч от вратата. Девет минути по-късно Ахмед Ахмедов от състава на домакините стреля с глава, но топката премина над вратата на Мартин Луков.

В 67-ата минута Дунав поведе в резултата след точно изпълнена дузпа от страна на Красимир Станоев. Главният рефер Валентин Железов посочи бялата точка, тъй като според него Милош Петрович е играл с ръка в наказателното поле.

В добавеното време Исмаил Иса можеше да удвои резултата след опасен пробив, но не успя да отправи удар във вратата на Локомотив.

Дунав (Русе) - Локомотив (Пловдив) - 1:0

Голмайстор: 1:0 Красимир Станоев (дузпа - 68)

Дунав: Филип Димитров, Преслав Петров, Мартин Ковачев, Георги Динков, Бранимир Костадинов, Мухамаду Ндиайе (62 - Даниел Пехливанов), Красимир Станоев, Христо Попадийн (88- Деррик Менса), Светослав Ковачев, Иван Коконов, Ахмед Ахмедов (75 - Исмаил Иса)

Локомотив (Пловдив): Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Асен Георгиев, Йосип Томашевич, Игор Банович, Парвиз Умарбаев (63 - Ален Ожболт), Янко Ангелов, Абделхаким Буна (78 - Елитон), Бирсент Карагарен, Анте Аралица (54 - Вилим Посинкович)