Ивелин Попов се отчете с асистенция, а Спартак Москва обърна Рейнджърс на Стивън Джерард с 4:3 в луд мач от група G на Лига Европа.

Така ситуацията в групата се завърза страшно много, тъй като Виляреал е начело с 6 точки след 0:0 с Рапид, Спартак и шотландците имат по 5, а австрийският тим е с 4.

Роман Еременко си вкара автогол в 12-ата минута, но в 22-ата Мелгарехо вкара с глава, намерен от българския национал.

Кандеяс върна аванса на шотландците, но Голдсън изравни в 35-ата преди малко преди почивката Мидълтън да накаже нова грешка в отбраната на домакините.

След почивката обаче само в разстояние на 66 секунди Адриано и Хани вкараха бързи попадения за Спартак, който поведе. Бокети удари гредата, но руснаците удържаха първата си победа и спряха серията на Рейнджърс от 11 поредни мача без загуба в Европа.

Попов игра до 71-ата минута и получи висока оценка за представянето си, тъй като бе един от най-добрите за своя тим.