Дунав Русе нанесе тежко поражение на Славия, като победи “белите” с 5:3 в столичния квартал “Овча Купел”. Гостите вкараха три гола още през първото полувреме чрез Исмаил Иса (13), Илия Мунин (25) и Светослав Ковачев (44), докато Радослав Кирилов (44) бе намалил за домакините.

След почивката Цветелин Чунчуков направи 2:3 след точно изпълнение на дузпа, но Ковачев (54) и Драгош Фирцулеско (61) довършиха Славия. В края Ради Кирилов вкара второто си попадение в срещата. Така тимът на Людмил Киров постигна първата си победа от 7 мача насам, докато “белите” продължават без успех от 4 срещи.

С този успех Дунав се изкачи до третото място в Група Б на втората осмица с 25 точки, с 2 повече от Септември. Лидер е Локомотив Пловдив с 37, пред Славия с 35. От 19,30 ч. Локо Пловдив гостува на Септември.

Гостите от Русе започнаха двубоя по най-добрия начин и само след 24 минути игра водеха с 2:0. В 12-та Исмаил Иса вкара на празна врата почти от голлинията, след като Антонис Стергиакис не успя да избие добре удар на Драгош Фирцулеску. След още толкова Илия Мунин реализира за 2:0, след като бе изпуснат след центриране от ъглов удар и с глава удвои.

В края на първото полувреме паднаха нови два гола. В 41-та минута Славия намали след превъзходно изпълнение на Радослав Кирилов, който намери от воле добро подаване на Славчо Шоколаров и не остави шансове на Благой Макенджиев.

Само две минути по-късно Дунав отново възстанови аванса си от два гола. При бърза контраатака Исмаил Иса и Светослав Ковачев останаха сами срещу Стергиакис и защитник на “белите”. Иса подаде към Ковачев, който отблизо реализира за 3:1.

Славия опита да обърне развоя в началото на второто полувреме и успя да намали отново. В 51-та минута Цветелин Чунчуков направи 2:3 след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение срещу Радослав Кирилов.

Отново обаче Дунав бързо скастри устрема на “белите”. В 54-та минута Ковачев направи 4:2 с удар отблизо, а в 61-та подаде на Фирцулеско, който с прекрасен удар и с помощна на страничната греда вкара пети гол във вратата на Стергиакис. В края на срещата Радослав Кирилов вкара още веднъж, след като проби самостоятелно по лявото крило и с удар в близкия ъгъл оформи крайния резултат.

Славия - Дунав 3:5

0:1 Исмаил Иса 13’

0:2 Илия Мунин 25’

1:2 Радослав Кирилов 42’

1:3 Светослав Ковачев 44’

2:3 Цветелин Чунчуков 51’-д

2:4 Светослав Ковачев 54’

2:5 Драгош Фирцулеску 61’

3:5 Радослав Кирилов 90'

Славия: Стергиакис, Шоколаров, Марем, Хуманес, Велковски, Кръстев (57 - Ашковски), Карабельов, Тасевски, Йомов (74 - Узунов), Кирилов, Чунчуков

Дунав: Макенджиев, Патев, М. Ковачев, Мунин (77 - Щерев), Исаевски, Димов, Станоев, Инкоом, С. Ковачев, Фирцулеску (65 - Станкев), Иса (71 - Ндиайе)