Етър е само на крачка от класиране за Лига Европа, след като победи с 2:0 у дома Славия. “Болярите” загубиха първия мач в София с 0:1, но голове на Яни Пехливанов (23) и Милчо Ангелов (38) бяха достатъчни за 7-то място в крайното класиране на Първа лига.

Така във вторник тимът на Красимир Балъков ще гостува на “Георги Аспарухов” срещу тима на Левски. Победителят ще играе в европейските клубни турнири през следващия сезон.

Преди началото на срещата Красимир Балъков беше почетен от ръководството на Етър. Легендарният ни футболист ще бъде новият селекционер на национални ни отбор.

Първите минути на старата бяха равностойни, като “белите” пробваха с далечни удари да вкарат ранен гол. Вратарят на Етър Христо Иванов обаче не бе затруднен особено.

Така се стигна до 23-та минута, когато с голяма доза късмет “болярите” поведоха в резултата. Даниел Младенов центрира от ъглов удар, получи се карамбол между двата играчи на Славия, след което топката отиде при Яни Пехливанов. Последният с удар отблизо не остави никакви шансове на Георги Петков - 1:0 за Етър.

В 38-та минута “болярите” вкараха и втори гол, който поразително привличаше на първия. Дани Младенов отново центрира от ъглов удар, а Милчо Ангелов с глава насочи топката неспасяемо зад Петков за 2:0.

След почивката Дани Младенов можеше да направи шансовете на Славия нищожни, но силният му удар бе отразен от Георги Петков. В 69-та минута Румен Руменов също нанесе много тежък удар, но опитният страж на “белите” отново отрази. В последните минути на срещата “болярите” имаха претенции за дузпи в две ситуации в рамките на минута. В крайна сметка победата с 2:0 бе достатъчна за тима на Красимир Балъков.

Етър - Славия 2:0

1:0 Яни Пехливанов 23’

2:0 Милчо Ангелов 38'

Етър: Хр. Иванов, Запрянов, Гълъбов, Пехливанов (75 - И. Иванов), Василев, Кр. Стоянов, Сърмов, Руменов, Боджадж (81 - Батрович), Младенов (90 - Артюнин), Ангелов

Славия: Петков, Томбак (88 - Стоянов), Хуманес, Гамаков, Велковски, Йомов (90 - Станисавлиевич), Шоколаров, Карабельов, Узунов, Тасевски (78 - Петров), Чунчуков