Локомотив Пловдив постигна първата си победа за сезона в първенството, след като надигра с 3:2 Славия. “Смърфовете” изоставаха в резултата след само 3 минути игра, когато се бе разписал Цветелин Чунчуков. Още до почивката обаче момчетата на Бруно Акрапович решиха изхода на двубоя с три гола. Два от тях вкара капитанът Димитър Илиев (12-д и 21) и Анте Аралица (27). В края на мача Радослав Кирилов върна един гол за “белите”.

Така Локомотив Пловдив взе с “отличен” генералната репетиция преди мача със Спартак Търнава в Лига Европа - домакинството в четвъртък. Освен това тимът на Бруно Акрапович се реваншира за загубата с 1:3 от Черно море в първия кръг, докато Славия не успя да продължи победната серия от първия кръг. Преди седмица, отново в голов трилър, “белите” надиграха с 3:2 Витоша Бистрица.

Двубоят започна по много интересен начин и още в 3-та минута Славия поведе в резултата. Цветелин Чунчуков получи подаване в дълбочина, успя да се пребори със Стивън Езе за позиция и остана сам срещу Мартин Луков. Нападателят финтира вратаря на Локо Пловдив и на празната врата вкара за 1:0.

“Смърфовете” не чакаха бързо и изравниха десет минути по-късно. Христо Попадийн игра с ръка след центриране на Момчил Цветанов от лявото крило и Волен Чинков отсъди дузпа. Димитър Илиев показа здрави нерви и изравни. В 21-та минута капитанът на Локо Пловдив вкара втори гол. Бирсент Карагерен проби по дясното крило и подаде на Илиев, който от границата на наказателното поле технично насочи топката покрай Антониос Стергиакис - 2:1.

Това обаче не бе всичко, след още 6 минути Анте Аралица вкара трети гол. Цветанов центрира отляво, а Милен Гамаков изчисти топката в тялото на Аралица. Нападателят се ориентира бързо в ситуацията, финтира Стергиакис и на празна врата вкара трети гол за пловдивчани.

В началото на второто полувреме Момчил Цветанов бе близо до това да вкара четвърти гол, а Владислав Узунов можеше да намали за Славия в 67-та минута, но ударът му не затрудни Луков.

Постепенно темпото на игра спадна, но все пак в 86-та минута столичани намалиха след гол на Радослав Кирилов. За повече обаче Славия нямаше сили и време.

Локомотив Пловдив - Славия 3:2

0:1 Цветелин Чунчуков 3’

1:1 Димитър Илиев 12-д’

2:1 Димитър Илиев 21’

3:1 Анте Аралица 27’

3:2 Радослав Кирилов 86'

Локомотив Пловдив: Луков, Петрович, Езе, Томашевич, Умарбаев (90 - Малембана), Витанов, Карагерен, Цветанов, Д. Илиев, Аралица (86 - Бахтич), Ожболт (78 - Г. Илиев)

Славия: Стергиакис, Велковски, Гамаков, Христов, Попадийн, Карабельов, Узунов (69 - Дюлгеров), Тасевски (76 - К. Кръстев), Йомов, Кирилов, Чунчуков (82 - Ф. Кръстев)