Царско село и Арда завършиха 0:0 в първия мач от 2-рия кръг на футболното ни първенство. Новаците в елита ни изиграха интересен мач, но гол на стадион “Славия” в столичния квартал “Овча Купел” така и не падна. Гостите от Кърджали създадоха доста положения, но се отличиха с пропуските си пред вратата на домакините.

Така Царско село спечели първата си точка в елита на българския футбол, докато тимът от Кърджали записа второ поредно нулево равенство след това с Ботев Пловдив в първия кръг.

Двубоят започна с ранен шанс на Царско село, след като Емануил Манев стреля с глава след центриране на Йордан Минев отдясно, но право в ръцете на Иван Караджов. До края на полувремето Арда натисна, но Васелин Марчев на два пъти не успя да изненада вратаря на домакините, а пропуск направи и македонецът Дарко Глишич.

През втората част Арда бе по-активният отбор, но Жоао Аморим и Александър Георгиев не се справиха добре в противниковата половина. Столичани имаха двоен шанс в 77-та минута, но Иван Караджов показа класа и спаси. Георги Минчев бе изведен сам срещу Караджов, но не успя да го преодолее. Последва разбъркване пред вратата на Арда, но така и не бе нанесен решителен удар.

За сметка на това последва мълниеносна контраатака, при която резервата Радослав Василев остана сам срещу Иван Чворович. Опитният страж обаче отрази. Чворович се намеси добре и минути по-късно, когато спаси удар на Румян Ховсепян.

Царско село - Арда 0:0

Царско село: Чворович, Й. Минев (53 - Хашев), Кавдански, Даслаков, В. Минев (68 - Диков), Диаш, Георгиев, Манев, Уесли (66 - Кацаров), Антви, Минчев

Арда: Караджов, Лозев, Василев, Гаич, Глишич, Ховсепян, Мартинов, Коконов, Аморим (80 - Аморим), Марчев (59 - А. Георгиев), Сам (67 - Василев)